Gorzkowice na paradzie Orkiestr Dętych w Piotrkowie Tryb.

30 sierpnia odbyło się wielkie święto orkiestr dętych w naszym powiecie, czyli Parada Orkiestr Dętych organizowana przez Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego na czele z Panem Prezydentem Krzysztofem Chojniakiem we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury.

Pierwsza promocyjna prezentacja naszej orkiestry odbyła się na osiedlu Wierzeje, podczas której zagraliśmy kilka utworów, a towarzyszyły nam już od samego początku Mażoretki VIVA ze Strzelec Wielkich pod opieką Darii Kamińskiej. Następnie rozpoczęła się oficjalna prezentacja orkiestr i koncerty na Rynku Trybunalskim. W paradzie brały udział również: Orkiestra Dęta Kasztelania z Rozprzy, Orkiestra Dęta OSP Magdalenów, Orkiestra Dęta z Kamieńska, a także Miejska Orkiestra Dęta w Piotrkowie Trybunalskim.

Zauroczyliśmy publiczność już na wstępie równym krokiem, czerwonym akcentem ubioru i towarzyszącymi nam mażoretkami. Pomimo upału, grało nam się bardzo dobrze, reagując na każdy ruch dyrygenta Tomasza Kozubowicza, wykonaliśmy m.in. : Piratów z Karaibów, Grease, Bad Romance, Happy, Tijuana Taxi, Róża i Bez. Podczas ostatniego utworu zaskoczyliśmy publiczność rozstrzelonymi confetti.

Z parady wróciliśmy z dwoma nagrodami. Zajęliśmy tam trzecie miejsce wśród innych orkiestr, a także przypadła dla nas nagroda publiczności.

Tekst: Magdalena Łuczak.