Korowód św. Mikołaja

Święty Mikołaj jak co roku nie zapomniał o najmłodszych mieszkańcach naszej gminy. Nie mogliśmy nie towarzyszyć, tak wspaniałemu gościowi.

Ubraliśmy świąteczne czapki i ruszyliśmy na Kopiec, aby przywitać św. Mikołaja z wielkim workiem prezentów. Dało się zauważyć, że w naszej gminie jest bardzo wiele grzecznych dzieci, które cierpliwie czekały w klejce. A kolejka była naprawdę długa … aż zastał nas mrok. Wytrwale przerzucaliśmy kolejne kartki z nutami, drepcząc lekko nogami, ale chcieliśmy, aby św. Mikołaj wiedział, że nie tylko grzeczne dzieci są w naszej gminie, ale i wytrwali orkiestranci. Kiedy nasz Gość obdarował wszystkie dzieci, wyruszyliśmy z korowodem św. Mikołaja przez gorzkowicki rynek, grając wesołego marsza, aby uśmiechnięte buzie dzieci, nie pokonał mróz.

Może w przyszłym roku św. Mikołaj o nas również nie zapomni …

Tekst: Magdalena Łuczak.