3 Miejsce na Wojewódzkim Przeglądzie Orkiestr OSP !!!

„Jest w orkiestrach dętych jakaś siła (…)”

W dniu 8 września 2019 roku delegowani przez Zarząd Powiatowy OSP, reprezentowaliśmy powiat piotrkowski w Wojewódzkim Przeglądzie Orkiestr OSP w Sieradzu. Konkurs rozpoczął się o godz. 9:45 przemarszem Orkiestr OSP na Sieradzki rynek, gdzie odbyły się finałowe koncerty, a Orkiestry wykonały wspólnie dwa utwory: hymn Druhów OSP – „Rycerze Floriana” oraz „Orkiestry Dęte”.

Po oficjalnym otwarciu przeglądu przeglądu rozpoczęły się koncerty. Orkiestra Gorzkowice występowała jako piąta w kolejności, wykonując trzy utwory i ZAJĘŁA ZASZCZYTNE 3-CIE MIEJSCE !!! ????

Oceny występów dokonało Jury w składzie: Marian Chmielewski, Przemysław Hachorkiewicz i Mariusz Dziubek.Na ogólną punktację składały się oceny z prezentacji gry w przemarszu oraz występ sceniczny.  Na ponad 100 orkiestr dętych w województwie łódzkim do konkursu zakwalifikowanych zostało 10 z nich. Ostateczne wyniki wyglądały następująco:

1 Orkiestra OSP Maków
2 Orkiestra Uniejów
3 Orkiestra Gorzkowice
4 Orkiestra OSP Zawada
5 Orkiestra Rusiec
6 Orkiestra Kamieńsk
7 Orkiestra Koluszki
8 Orkiestra OSP Górka Pabianicka
9 Orkiestra OSP Sieradz
10 Orkiestra OSP Buczek

Dodatkowo Jury wręczyło nagrody dla najmłodszego i najstarszego uczestnika przeglądu oraz dla najlepszego kapelmistrza i za najlepszy przemarsz orkiestry, które otrzymały odpowiednio OSP Maków i OSP Uniejów. Konkurs ten był dla Nas zwieńczeniem pracy, prób  i trudu włożonego w przygotowania do tego występu pełnego emocji, niezapomnianych wrażeń oraz dawki muzyki jaka towarzyszyła nam do samego końca.

Fot. TD, BKK